Co dokáže Photoshop? Dnes už bohužel úplně všechno

Co dokáže Photoshop

Chlap dnes nesmí věřit svým vlastním očím – nádherné ženy na obálce časopisů, sexy křivky na billboardech a dokonalá ženská těla na webu. V mnoha případech to není tak úplně ozdoba přírody, ale jen ukázka toho, co dokáže Photoshop.

Adobe Photoshop je nástrojem bez omezení

Pokud by se vás někdo zeptal, co dokáže Photoshop, odpověď by byla jednoduchá. Dnes úplně všechno. Tento software se díky řadě nástrojů a šikovné ruky tvůrce nezastaví před ničím a může přetvořit či stvořit umělecká díla. Počínaje změnou barev, odstraněním červených očí až po pokročilé nástroje pro změnu křivek, tvarů i textur. Co fotoaparát nezachytí, to Photoshop dožene. Výsledek sice není fotografií v pravém slova smyslu, ale některé výtvory ani jinak vytvořit nelze.

Co dokáže Photoshop

Profík zmenšuje a ořezává obrázky v Adobe Photoshop

Spousta lidí slyšela a viděla, co dokáže Photoshop. Jsem snad něco méně než ostatní, že bych neměl tak špičkový nástroj používat? V praxi se tak člověk setká s tím, že je Photoshop nainstalovaný na tisících počítačů u uživatelů, kteří v něm zvládnou maximálně změnit rozlišení či obrázek oříznout. Ale mají Photoshop voe! Protože Adobe Photoshop není ke stažení zdarma (tedy spíše jeho následný provoz), je vám asi jasné, že většina z nich nemá Photoshop placený. Přitom existuje obrovské množství programů zdarma, které by na tyto účely uživatelům stačily. Ale my víme, není to Photoshop.

Chceme tím jen naznačit, jak obrovskou ikonou se tento mocný program od Adobe stal. Používají jej vlastně úplně všichni – i ti, kteří jej vůbec nepotřebují. Je to jakási součást módy, kdy změna obrázku automaticky znamená Photoshop. Prostě jít s davem. Divná doba.

Co dokáže Photoshop - program

Nevěřte vlastním očím, všude je Photoshop!

Dokonalý zadek, prsa tak akorát, kůže přiměřeně propečená bez jediné vady a ani gram tuku navíc. Tak na chlapa působí téměř každá modelka vyobrazená v reklamních materiálech. Myslíte si, že tak žhavý kus masa chodí běžně po světě? Určitě ano, ale mnohdy je dokonalost zobrazená na fotce až přehnaně daleko od ženy, která před fotoaparát leze. Kvůli tomu již dnes chlap nemůže věřit žádným obrázkům, na které narazí. A nejedná se samozřejmě jen o ženy, ale i krajiny, přístroje nebo jídlo.

Co dokáže Photoshop - modelka

5 povedených ukázek, co dokáže Photoshop

Photoshop se dnes dostává do rukou nejen profesionálů, ale díky obrovské spoustě návodů po celém internetu se do pokročilejších úprav může pustit opravdu každý. Na internetu se pak objevují všemožné ukázky práce s Photoshopem, které jen dokreslují, jak mocný tento nástroj je. Pojďme se na některé z nich podívat.

Modelka před vyfocením a na výsledném obrázku – jako dvě jiné osobnosti

Nejvíce diskutovaným použitím Photoshopu je změna těla, většinou k lepšímu, pokud nejste konkurence či zhrzená milenka. Na těle nezůstane jediný detail, který by si nezasloužil vylepšení. Větší prsa? Není problém? Menší zadek? Několik kliknutí a tahů myší. Kouzla a magie, říkáte si? Běžná praxe, jejíž výsledkem je tělo bez vrásek, s dokonalejšími křivkami, hezčím obličejem i jinou barvou očí. A to vše se dá zvládat během několika minut.

Body Evolution – Model Before and After

Body Evolution - Model Before and After

Proměna stařeny ve skoro použitelnou ženu

Druhé video kráčí v podobném duchu, jen zobrazuje změnu stařeny, která by již podle vzhledu pěkný pátek žít neměla, v mnohem mladší model. Výsledkem sice není žena podle našich představ, při porovnání s materiálem na začátku se ale jedná o slušnou změnu. A to vše opět během několika minut.

Photoshop Extreme Makeover – Angela Talbot´s Old Lady

Photoshop Extreme Makeover - Angela Talbot´s Old Lady

Jak vytrollit ostatní Photoshopem v reálném čase?

Tohle se opravdu povedlo. Místo billboardu na autobusové zastávce byl nainstalován bezdrátový displej, který přenášel obraz z notebooku šikovného tvůrce ve Photoshopu. Stačí jedna fotografie oběti, rychlé vložení do Photoshopu a úpravy mohou začít. Je skvělé pozorovat, jak efektní triky lze ve Photoshopu provádět za pouhé sekundy. Další krásný příklad toho, co Photoshop dokáže v rukou zkušeného profesionála.

Photoshop Live – Street Retouch Prank

Photoshop Live - Street Retouch Prank

Pizza vytvořená z modelky? Proč ne

Video, které dosáhlo již přes 40 milionů zhlédnutí. Ukázka sice trochu přitažená za vlasy, vtipem roku bychom ji rozhodně také nenazvali. Trefně ale ukazuje, že jakýkoliv výtvor ve Photoshopu může mít základ, který bychom rozhodně netipovali. Třeba lahodný kousek pizzy, který vznikl pouhou úpravou obrázku modelky (která byla stvořena zase jinými procesy z fotografie „obyčejné ženy“). Krásný příklad toho, co Photoshop dokáže.

Photoshop Has Gone Too Far

Photoshop Has Gone Too Far

Když se úprava tak úplně nepovede

Při pohledu na vše, co Photoshop dokáže, člověka láká využít magické schopnosti ve svůj prospěch. Přetvořit břišní sádlo na pekáč buchet? Zvětšit si penis? Nafouknout „bicáky“ jako pepek námořník? Vše je možné, bez dostatečného umu to může ale způsobit zcela opačný efekt. A takový kiks se může stát nejen puberťákům s počítačem, ale i profíkům, kteří tvoří snímky pro časopisy. A to je teprve fail.

18 Photoshop Fails You Have To See

18 Photoshop Fails You Have To See

Co z toho plyne? Lovte v reálném světě, ne za klávesnicí

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat