Jak být úspěšný člověk? Dělejte věci, do kterých se jiným nechce

Jak-byt-uspesny-clovek-nahledovy

Každý chce něco dokázat. Být slavný, uznávaný a hlavně zavalen penězi. Na internetu narazíte na řadu zaručených návodů, jak být úspěšný člověk. Většinou jsou to jen kecy. Jak to víme a jak to řešit? To se dozvíte v článku.

Zázračný a snadný návod, jak být úspěšný člověk, neexistuje!

Úspěch zaručen, stačí vyzkoušet těchto 5 tipů a do pár měsíců budete vydělávat peníze, o kterých se vám ani nesnilo. Tímto způsobem se snaží spousta článků lapit ty, kteří věří hloupostem. A hlupáci i uvěří. Přijít na to, že to takhle fungovat nikdy nebude, je stejně těžké, jako spočítat kočce ocas. Pokud jste čekali, že jsme stejnými posly zázraků a čeká na vás snadná cesta k úspěchu, jste na špatné adrese.

Úspěch nechodí za vámi, musíte mu jít naproti

No a jak být úspěšný člověk? Především přestaňte věřit na zázraky, které stejně nepřijdou. Zapomeňme na milionáře, kteří zdědili majetek po svém tatíkovi či hrstku výherců ve Sportce (kterou stejně většinou vyhraje někdo, jemuž výhra vydrží jen pár let). Zeptejte se bohatého člověka, který k tomu došel sám. Jaká bude jeho odpověď na otázku, jak být úspěšný člověk? Dřina, vytrvalost a trpělivost. Pojďme nasadit myšlení do jiných kolejí. Pro mnohé vysazení z reality, ve skutečnosti ale nasazení do reálného světa a vymanění z nesmyslných představ. Žijeme v době klamu, kdy si mnozí z nás myslí, že je vše neuvěřitelně snadné, přitom je opak spíše pravdou.

Jak být úspěšný člověk - peníze

Proč kašlat na ovce a stát se vlkem?

Jsme národ stěžovačů a modličů. Úspěšný člověk je trnem v oku průměrného Čecha. Stane se jeho terčem. Negativní hlasy a hodnocení na politiku, přírodu, práci, platy i barvu měsíce jsou slyšet na kilometry daleko. O chválu jen tak nezakopnete. Chodíme každý den do stejné práce, která nás nebaví, nadáváme na šéfa a vedení naší společnosti. Myslíme si, že kvůli nim nežijeme. Jen přežíváme. Kdo je ale skutečným problémem? My. My sami.

Dav řídí náš mozek i život

Splynout s davem je snadné a zároveň rozšířené. Když mohou kolegové v pracovní době sledovat porno, proč bych nemohl taky? Dělají to všichni, takže není chyba u mě, ale v systému. Vidíte se v tom? Vidíte v tom lidi okolo vás? V moderním světě ztrácíme kontrolu nad svými myšlenkami a názory. Jsme řízeni davem a směrem většiny. Jsme prostě ovce.

Změňte to. Jste to jen vy a nikdo jiný. Jen vy rozhodujete, co se stane s vaším životem. Ne šéf, ne soused, ne vaši blízcí. Jděte vlastní cestou, řiďte se vlastním úsudkem. O tom, jak být úspěšný člověk, rozhodujete zase jen vy. Nechte ovce v ohradě a staňte se vlkem. Staňte se tím, kým skutečně chcete být.

Jak být úspěšný člověk - dav

Prohrát není ostuda, pokud do toho dáte vše

Muži chtějí vítězit, být nejlepší a všude první. Tak to ale nefunguje. Vždy je na světě někdo, kdo umí lépe řídit, má větší penis, větší svaly či lepší smysl pro humor. Prohry jsou součástí našeho života a nelze se jim bránit. Prohra ale není ostuda, pokud víte, že jste do toho dali maximum. Pokud jste se pečlivě připravovali a podali 100% výkon, porazil vás prostě jen někdo lepší. Překonali jste ale sami sebe – s vašimi možnostmi jste udělali úplné maximum, a to je podstatné.

Není důležité, co děláte, ale jak to děláte

Jasně, vždycky je lepší vyhrát. A výhry se dostaví. Ale až po tom, co i přes prohry dokážete jít dál s maximálním nasazením. Nezaměřujte se na výsledky, ale na progress. Zaměřte se na to, jak to děláte a kolik do toho vkládáte energie. Můj děda vždycky říkával, že je jedno, na jaké pozici děláš a kolik peněz vyděláváš. Dělej to vždy na 120 %, protože jedině tak se dostaneš tam, kde skutečně chceš být. Cesty k úspěchu jsou navíc dlážděny neúspěchy a než dorazíte do cíle, mnohokrát se spálíte. Důležité je ale pokračovat a dělat věci naplno.

Jak být úspěšný člověk - snaha

Pusťte se do věcí, do kterých se jiným nechce

Máte zaměstnání, které vás nebaví, a chtěli byste to změnit? Tajně toužíte vydělávat peníze tím, co vás baví a v čem jste podle vás dobří? Jděte do toho. Místo sledování EURA v hospodě,  které stejně nikdy nevyhrajeme, věnujte svůj volný čas tvorbě a přípravám na lepší život. Ostatní vás budou odrazovat a označovat za podivína, který tráví volný čas po práci jinou prací. Není to ale tím, že byste byl špatný. Je to tím, že děláte věc, do které se jiným nechce. Věc, která k ovcím nesedí.

Přeci jen pro vás máme do startu pár „zázračných pravidel“

Přečtěte si článek pomalu ještě jednou. Vezměte si do ruky tužku a papír a věci, které vás zaujmou a které podle nás vedou k cíli, si poznamenejte. Nezískáte seznam snadných pravidel, jak vydělávat hodně peněz a stát se ze dne na den úspěšným člověkem. Vůbec ne. Získáte ale několik tipů a rad, které vás posunou kupředu. Nejsou snadné, ale můžeme vám zaručit, že pokud se jimi budete řídit, výsledky se dostaví. Ne hned, ne miliony na účtu. Povedou vás správným směrem a rozhodnete o nich vy. A výsledky se dostaví dříve, než byste čekali.

Jak být úspěšný člověk

Vhodný okamžik nepřijde nikdy. Nečekejte! Začněte hned.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat