Jak zhubnout snadno a rychle? Správným Time Managementem

jak zhubnout – uvod

Neuvěřitelné přemlouvání, spousta vyhozených peněz za náčiní nebo posilovnu a výsledky stále nikde. Poznáváte se? Dnes vám ukážeme zajímavý způsob, jak zhubnout snadno a rychle díky správné správě času.

Proměnit pneumatiku v pekáč buchet díky Time Managementu? Ne, nezbláznili jsme se

Rozhodně nemáme v úmyslu radit vám kdejaké zaručené návody, jaký přípravek či stroj použít, aby při minimálně námaze mizela kila jak peníze ze státního rozpočtu. Chceme vám ale ukázat, že i váš Time Management se může rapidně podepsat na tom, jak vypadáte. Stačí si uvědomit dva hlavní problémy, které brání člověku v aktivním pohybu – lenost a nedostatek času. V případě času je správný Time Management jasným řešením, protože člověk stihne vše podstatné a na sport si najde čas.

A lenost? S tou vám pomůže více, než byste si mysleli. Správný Time Management je založen na tom, že ve správný čas děláte věc, kterou dělat máte. Vytvoříte si díky tomu správné návyky a prostě děláte to, co si naplánujete. A tím může být i cvičení, což je náš recept, jak zhubnout snadno a rychle. Jelikož je založen na vašem pohybu a vůli, bude fungovat. My vám jen pomůžeme jej nakopnout.

jak zhubnout - lenoch

Buďte na sebe zlí a nekompromisní

Jak to celé má fungovat? Pokud si vytvoříte podle libovolné metody správy času systém, do kterého postupně začleníte své každodenní povinnosti, může se zde objevit i cvičení. Aby systém mohl správně fungovat, musíte jej na 100 % dodržovat. Neexistuje, aby vám po skončení dne zůstal nesplněný úkol. Buďte zlí a nekompromisní, úkoly vždy splňte. Nedělejte rozdíly, zda je to úkol pro otravného šéfa, koupě dárku pro manželku nebo si jít zaběhat. Úkol jste si do systému zařadili z nějakého důvodu a jedině jeho splnění vás může někam posunout.

Začleňte do svého systému podmínku, že úkol, který v daný den nesplníte, se automaticky odsouvá do dalšího dne. Co se stane, pokud svůj pupek nedonutíte k pohybu a úkol nesplníte? Budete jej musíte splnit další den, protože jinak se začnou úkoly hromadit. Právě vidina toho, že by se vám poté v jednom dni sešlo třeba 5 úkolů na cvičení, vás musí strašit. Musí vás donutit plnit úkoly přesně v ten den, na který jste si je naplánovali. A cvičení může být skvělým příkladem.

jak zhubnout

Začněte zlehka, ale pravidelně

Velké oči, velké cíle, velké zklamání. Spousta z nás se nadchne pro aktivnější přístup a shození pár přebytečných kilogramů. Nakoupíme cvičební nástroje, oblečení a pustíme se do nebojácného plánování – dnes uběhnu 5 kilometrů, zítra také, pak si dám kratší pauzu a v pátek již zaběhnu „desítku“. Tímto stylem si shodíte tak akorát sebevědomí. Jděte na to úplně jinak – začněte malými kroky, které ale budete skálopevně dodržovat.

Není přitom důležité, zda se rozhodnete pro běh, jízdu na kole, domácí posilování či návštěvu posilovny. Hlavní je začít zlehka – v případě běhu se jít proběhnout třeba na 20 minut a opakovat cvik každý druhý den. Díky tomu se člověk nezničí a má pravidelný pohyb. Pokud budete takové tempo dodržovat, jedná se o nezanedbatelnou aktivitu, která se po čase vrátí zpátky – ve shozených špecích, svalech i lepší pohodě. A co vás požene kupředu? Nejen dobrý pocit ze samotného cvičení, ale i z faktu, že jste splnili vše, co jste si naplánovali.

Jak zhubnout snadno a rychle?

Pro jaký systém se rozhodnout? Zkuste GTD

Na otázku, jak zhubnout, jsme si již odpověděli – dobrou správou času a vůlí. Pro jakou metodu Time Managementu se ale rozhodnout? Zkuste GTD – v překladu Mít vše hotovo. Tato světoznámá metoda vám pomůže s časem celkově, navíc dodatek Spolkni žábu vám umožní naplánovat pravidelné cvičení. Tuto metodu správy času jsme si rozebrali v trojici článků:

Jak zhubnout? Změňte svůj pohled na čas a dodržujte plán

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat