Kdo platí na schůzce, je ostuda se nechat pozvat?

Kdo platí

„Dnes platím já, miláčku.“ Také už jste to od své partnerky slyšeli? Dnešní ženy jsou samostatné a rády zaplatí za sebe i za vás, ale… Není trapné, se od ní nechat pozvat? Kdo platí na schůzce, aby to bylo fér?

Co si o vás myslí, když za ni ne-zaplatíte

První rande. Blíží se obsluha. Znervózníte. Neurazí se, když se od ní nechám pozvat? Nebo bude lepší zaplatit každý za sebe? Zmatek v hlavě. Najednou se ozve z úst obsluhy: „Platíte zvlášť, nebo dohromady?“ A teď babo raď. Ženy a finance. Jak to tedy je? Že ženy patří k plotně a muži jsou živiteli rodiny, to už se dnes nenosí. Ženy dosahují skoro stejných příjmů jako muži. Nečiní nám problém za sebe zaplatit drink, večeři nebo dovolenou. Nechává-li se ovšem muž pozvat často a dělá-li mu potíž občas zaplatit kafe nebo zmrzlinu, zamrzí to.

Kdo platí, aby to bylo fér

Jak se k celé věci postavit, aby se ženy necítily poníženě a vy trapně? Možností je více a každá žena to má jinak. V dlouhodobém vztahu je přístup k financím většinou na dohodě. Jak ale řešit s ženou finance, když se ještě nehodí zeptat se na rovinu? Buďte spontánní. Chcete ženu pozvat? Tak to prostě udělejte. Chcete se od ní nechat pozvat? Nebraňte se tomu. Dlouhodobě se snažte, abyste zaplatili jednou vy a jednou ona. Tak si nebudete moci vyčítat, že jste šlápli vedle.

Placení je na tobě. drahý

Ale i v dnešní době, kdy se na ženy a finance pohlíží emancipovaně, jsou mezi námi dámy, které se rády nechávají pozvat za každé příležitosti. Máte-li čest s touto osobou, zbystřete. Takové ženy mají ve financích jasno. V tomto případě, se od ní nechat pozvat, nebude dobrý nápad. Poznáte ji obvykle již na první dojem. Nejraději se nechává vyzvednout před domem, neřeší dochvilnost, očekává, že ji pomůžete z kabátu a v restauraci odsunete židli od stolu, aby se mohla posadit jako pravá dáma.

Pokud máte o takovou ženu zájem, nenechávejte ji vytahovat její peněženku. I kdyby třeba měla platit pouze za sebe, věřte, že jste ji viděli naposledy. Tyto dámy se rády nechávají hýčkat. Máte-li k tomuto přístupu výhrady, jděte raději o dům dál.

Jak to tedy je?

Platit, či neplatit, kdo ví. Ženy a finance je těžké téma. Zde je každá rada drahá. Jak správně k tomu přistupovat, nechat se od ní pozvat nebo ne? Myslete na budoucnost. Jak žena přistupuje k penězům od samého začátku, o ní něco vypovídá. Je-li ráda zvána dnes, nečekejte změnu. Pokud rádi o ženy pečujete, hurá do toho! V opačném případě si vybírejte ženy více emancipované.

Hanka Mikolasova
O Autorovi - Hanka Mikolasova

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat