Philips Sonicare DiamondClean – elektrický zubní kartáček pro moderního muže (test)

Philips Sonicare DiamondClean nahledovy wp

V našem testu jsme si vzali pod drobnohled elektrický zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean. Na vyzkoušení jsme se dost těšili, jelikož o elektrických kartáčích se v poslední době hodně mluví. Je to dáno především tím, že si čím dál tím více lidí uvědomuje, jak moc důležité je pro nás mít silný a zdravý chrup. Zuby ovlivňují nejenom náš atraktivní vzhled, ale výrazně se podílí i na celkové kvalitě života. Vzpomeňte si, jak na vás působí člověk, který má špinavé zuby, nebo mu jich pár chybí, no řekněme, že minimálně nezdravě.

Obdobně je to s přijímáním potravy, jelikož to, jak ji rozkoušete, ovlivňuje kvalitu trávení a následně i vitalitu celého těla. V neposlední řade je důležité zmínit i sociální záležitost, kdy zápachem z úst okouzlíte jen málokoho. Nehledě na nové trendy, kdy bílé zuby jsou prostě IN. Je tedy jasné, že správný zubní kartáček a dentální hygiena neodmyslitelně patří do portfolia každého moderního muže. Ještě ale, než se pustíme do samotného testu elektrického zubního kartáčku Philips Sonicare DiamondClean, řekneme si, v čem se obecně liší ty elektrické od těch běžných manuálních.

  • cena – elektrický je několikanásobně dražší, tak uvidíme, zdali to vyváží přínosy
  • kvalitou vyčištění zubů – během stejného času, měl by mel zuby vyčistit lépe
  • je potřeba je nabíjet – u elektrického jsou pohonem baterie u mechanického vy sami 🙂

Proč vůbec uvažovat nad změnou?

Těch důvodu může být u moderního muže hned několik. Zubní kartáčky od Philipsu jsou jednak zajímavým kusem technologie, která nabídne i takové vymoženosti, jako je například bezdrátové nabíjení. Mnohem podstatnější jsou ale jeho funkce, kdy díky intenzivnějšímu čištění dosáhnete lepších výsledků. Efektivnější odstranění zubního plaku, osvojení návyku čištění a mnoho dalších věcí, které se pozitivně projeví na barvě zubů, kazivosti ale i zápachu z úst. Pojďme to tedy vyzkoušet, zdali výrobce nekecá :).

V čem je Philips Sonicare DiamondClean jiný?

Hned na začátku testování jsme si nemohli nevšimnout, že kartáček pro čištění využívá sonickou technologii, má dlouhou výdrž na jedno nabití a rozdíl oproti běžnému mechanickému kartáčku je znát už po několika použitích. Stačí si po zubech přejet jazykem a jsou výrazně hladší. Kladně hodnotíme i praktické cestovní pouzdro, které jsme už několikrát využili. Hodí se ale i nabíjecí sklenička, do které kartáček jen odložíte a neděláte si hlavu s nějakým nabíjením. Navíc vše funguje bezdrátově.

Jak funguje sonická technologie u kartáčku Philips Sonicare?

Jak funguje sonická technologie u kartáčku Philips Sonicare?

Co dostanete v balení?

To obsahuje tělo samotného elektrického kartáčku, dvě výměnné hlavice, nabíjecí skleničku, o které se budeme ještě bavit a praktické cestovní pouzdro včetně nabíječky. A když pomineme manuál, který dnes už čte jen málokdo, je to z balení vše. Na první pohled si možná řeknete, a to je za ty peníze všechno? Ale nebojte, tu pravou přidanou hodnotu zjistíte, až kartáček začnete používat.

Režimy čištění zubů

Zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean je tím nejlepším ve své řadě, co aktuálně Philips nabízí. Zvládá 5 režimů čištění, mezi kterými se přepínáte opakovaných stisknutím tlačítka, které je na těle kartáčku pouze jedno. Pokud uděláte delší prodlevu mezi stisky, kartáček to pozná a přístroj vypne. První režim „Clean“ je pro běžné čištění, a budete ho pravděpodobně používat nejčastěji.

Druhý v pořadí je „White“, pak „Polish“, následuje „Gum care“ a jako poslední „Sensitive“. Jednotlivé režimy se od sebe liší typem sonické vibrace a délkou čištění zubů, po které se kartáček sám vypne. Každých 30 s čištění vám to dá kartáček akusticky najevo, což pomůže optimálně rozložit čas a věnovat se každé části přibližně stejně. Pokud jste byli doposud elektrickým kartáčkem nepolíbení, i na to Philips myslel a přidal tzv. funkci „snadný začátek“, kdy se intenzita vibrací postupně zvyšuje, a vy si tak lépe zvykáte na jiný typ čištění. Ale i tak vás může kartáček zprvu lechtat na dásních, rychle to ale zmizí.

  • Clean – 2 min. čištění
  • White – 2:60 min.
  • Polish – 1 min.
  • Gum Care – 3 min.
  • Sensitive – 2 min.

Jak dlouho vydří kartáček na jedno nabití

Dobrá otázka :). Zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean používáme 4 týdny. Výdrž jsme začali testovat po prvním týdnu používáni, kdy jsme jej přestali nabíjet a stále jede. Výdrž nás mile překvapila. Pokud vezmeme v úvahu, že kartáček bude používat tří členná rodina a pojedete na týden na dovolenou, nabíječku můžete s klidným svědomím nechat doma. Za nás tedy super. Obdobně je na tom i možnost nabíjet kartáček jak ze skleničky, tak cestovního pouzdra. Oboje najdete v balení. Drobnou výtku bychom ale měli, a to, že kartáček ukazuje pouze stavy nabíjím a nenabíjím, nic mezi tím, čili se nedozvíte jak moc je aktuálně nabitý.

Philips Sonicare DiamondClean nabijeni

Nabíjecí sklenička

Praktická sklenička, kterou najdete spolu s kartáčkem v balení, má oddělitelné dno, které připojíte kabelem do zásuvky 230v. Díky tomu a bezdrátovému nabíjení, můžete skleničku používat běžně k vypláchnutí pusy. Pokud tedy stejně jako my nepatříte mezi ty, co se sklánějí rovnou ke kohoutku :). Po použití kartáček do skleničky volně položíte, kde se zároveň nabíjí. Je to praktické a pohodlné. Sklenička je konstruovaná tak, aby se nepřevrhla, a navíc má 4 rohy, aby vám kartáček necestoval po kraji. Máme rádi detaily, nad kterými někdo přemýšlel.

Pokud by někoho, stejně jako nás, napadlo, jak je to s nabíjecím zařízením pod skleničkou a elektrikou, nemusíte se bát. Má certifikaci IPX7, což znamená „odolnost proti krátkodobému ponoření do vody (až 1 m, max. 5 sekund).“ Ale i tak doporučujeme nezkoušet :).

Cestovní pouzdro

Na první pohled vypadá jako stylové cestovní pouzdro na brýle, jen o něco větší. Dovnitř vložíte tělo kartáčku a dvě hlavice. Výhodou je, že do pouzdra zapíchnete nabíjecí konektor a bez problému nabíjíte přímo v pouzdře. Stylové a praktické. Jen je trochu škoda, že Philips nabíjecí pouzdro pro Sonicare DiamondClean vybavil starším typem nabíjecího konektoru Mini USB, který se dnes už moc nepoužívá, a tak musíte na delší cesty vozit sólo nabíječku. Mít to Mikro USB, nebo nejnovější USB-C, vystačili by vám z mobilu.

 

Jak často měnit hlavice a kolik stojí?

Výrobce udává každé tři měsíce. My elektrický kartáček tak dlouho netestovali, ale dle instrukcí od výrobce poznáte čas na výměnu tak, že vám modrá vlákna na špici kartáčku zbělají. Novou hlavici si koupíte v balení po čtyřech kusech za cca 700 Kč. Tzn., že jeden kus vás vyjde na necelé dvě stovky. Výrobce udává, že i ostatní hlavice z řady Philips Sonicare, jsou s tímto kartáčkem kompatibilní. Cenově vycházejí +- stejně, takže můžete zvolit podle toho, co vám bude více vyhovovat.

[alert-note-svetandroida title=“TIP:“ icon=“alert“]Chcete dosáhnout ještě lepších výsledků? Doporučujeme si zaskočit na dentální hygienu, kde vám většinou pohledná slečna odstraní zubní kámen a čištění tak půjde o dost lépe. I nás samotné překvapilo, jaký rozdíl to je. Ale stálo to za to.[/alert-note-svetandroida]

Jak se nám kartáček používal

Musíme uznat, že moc dobře. Nenarazili jsme na nic, co by nám vyloženě vadilo, ba naopak spousta věcí nás mile překvapila. Ať už si zvolíte tento konkrétní model Philips Sonicare DiamondClean, který jsme testovali my, nebo levnější ze stejné řady, tak za nás bychom vám ho jen doporučili. Obdobně skončil kartáček i v testu našich kolegů v dTestu. Ostatně pozitivní zkušenost je to, co nás přesvědčilo i v dalším používání, a mechanický předchůdce tak poputuje do koše. Na co jsme při používání narazili, bylo občasné zabrnění, pokud málo otevřete pusu a dotknete se protilehlých zubů opačnou stranou kartáčku. Dá se s tím ale žít :).

Drobnosti na závěr

Pokud by vás zajímala velikost, tak je pouze o něco málo větší než běžný kartáček. Kartáček nemá senzor přítlaku, dá se to ale vyřešit jiným úchopem kartáčku – držet ho jako smyčec a ne jako kladivo :). Dělá se v pěti barvách od bílé, růžové až po černou. Dětská varianta navíc nabízí i napojení s aplikací skrz smartphone, který motivuje děti k pravidelnému a poctivému čištění. Už to tedy nebudete muset dělat vy. V příští recenzi si vezmeme pod drobnohled holicí strojky, tak nás nezapomeňte sledovat.

Cena Philips Sonicare

Cena elektrického kartáčku Philips Sonicare DiamondClean je jednou z mála věcí, která se mu dá vytknout. Za tento model si totiž připlatíte, a jeho pořizovací cena je cca 5700 Kč, a to není málo. To, zdali pozitiva kartáčku vyváží jeho cenu, již necháme na zvážení každého z vás. Teď už ale jistě chápete, že obdobný kus technologie do výbavy každého moderního muže prostě patří.

[one_half]

Klady

+ dobře čistí zuby
+ dlouhá vydrž na jedno nabití
+ elegance a jednoduchost používání
+ praktické příslušenství
[/one_half]

[one_half_last]

Zápory

– cena
– starší typ nabíjecího konektoru v cestovním pouzdru
– absence senzoru tlaku
[/one_half_last]

Za zapůjčení děkujeme společnosti Philips

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat