Valentýn: Slavit, nebo neslavit svátek zamilovaných?

Valentýn

A už je tu po roce… Valentýn. Ještě to není tak dávno, co zmizel z obchodů vánoční sortiment, a už je to tu zase. Obchody s dárkovým zbožím mají opět pré. Co si o tomto svátku myslíte? Je to pro vás jen marketingový trik obchodníků, nebo tento den rádi využijete k obdarování svého protějšku něčím, co mu udělá radost?

Kdy je Valentýn? No přece dnes 14.2.2017:). Někdo svátek zamilovaných slaví 14. února a někdo za svátek lásky považuje první máj. Otázkou ale zůstává, čím partnerku obdarovat, aby dárek udělal radost.

Jaké valentýnské dárky ženě NEkupovat?

Není kytka jako kytka…

Přestože se to zdá jako nejsnadnější volba (kytkou přeci žádnou ženu neurazíš) i zde se můžete pořádně spálit. Při nakupování květin si dejte pozor, jakou a kolik květin kupujete. Například žlutá růže znamená nevěru. Sudý počet květin je vhodný ke smuteční příležitosti, a ne k vyznání lásky. Červenou růži darujte spíše zralé ženě. Je-li vaší láskou mladá slečna, je pro ni vhodnější růžička v růžové barvě. To vše patří do obecných rad, ale třeba zrovna váš protějšek může být v tomto naprosto unikátní a udělá jí radost i něco netradičního, jako je bodlák. Pokud ale nepatříte mezi všímavé partnery a nejste si jisti, volte spíše něco univerzálnějšího, přece jenom s bodlákem na hlavě chce skončit jen málokdo.

Chvátáte z práce domů a už nestíháte žádné slušné květinářství? Na nákup květiny v obchodním domě s potravinami raději zapomeňte. Lepší volbou než ovadlá květina v igelitu bude například čokoládová pozornost (alespoň já bych ji ocenila ☺ ).

 

Bacha na alergie

Než půjdete koupit něco sladkého pro svou lásku, zjistěte si nenápadně, zda netrpí alergií například na oříšky nebo mléko. Místo romantického večera byste mohli schytat přednášku, jak vás vlastně vůbec nezajímá její zdraví.

Erotika ano nebo ne

Znáte-li potřeby své partnery opravdu dobře, nemusíte se obávat ani lehce erotických dárečků. Nejste-li si ale 100% jisti, jakou má například vaše partnerka velikost spodního prádla, raději na takovou volbu zapomeňte.

 

Romantickou atmosférou nic nezkazíte

Nejste zastánci marketingových triků a kupování cetek z povinnosti? Úterní večer můžete pojmout i tak, že si jen uděláte s partnerkou pohodový čas. Navrhněte partnerce, že koupíte láhev dobrého vína a vyberete film, ona zas může udělat občerstvení a připravit romantickou atmosféru.

Nechcete nic slavit jen proto, že se to musí? Ani to není špatně. Příležitostí k tomu, abyste si s partnerkou udělali během roku romantický večer nebo jí koupili dárek, se najde jistě mnoho.

Ať je to jakkoliv, určitě se zeptejte své partnerky, jaký názor má na tento svátek ona. Vyvarujete se tak trapným nedorozuměním a zklamání. Co je ale hlavní a zásadní, je nezapomenout! To by vám partnerka odpustila jen stěží.

Jak jste oslavili svůj Valentýn 2017 vy?

Hanka Mikolasova
O Autorovi - Hanka Mikolasova

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat